Rodzinny spływ kajakowy oraz rajd rowerowy pod patronatem Komisji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Oddział we Wrocławiu.

Przełom Nysy Łużyckiej wraz z bajkowym klasztorem Marienthal to jedna z najpiękniejszych tras turystycznych, przygotowywanych specjalnie dla wielbicieli aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy w gronie bliskich.
Malowniczo położony przełom górskiej rzeki, z olbrzymimi głazami narzutowymi, zatopionymi w nurcie konarami drzew, rwącymi bystrzami i leniwie płynącymi zakolami, ciągnie się wśród gęstej nabrzeżnej roślinności.
W sobotę 29 września o pięknie tego miejsca mogli przekonać się uczestniczy spływu kajakowego zorganizowanego przez Komisję Podzakładową NSZZ „Solidarność” Oddział we Wrocławiu dla wszystkich chętnych pracowników Oddziału Gaz-Systemu we Wrocławiu.
Pogoda dopisała i w słoneczny, rześki poranek na rzece pojawiły się kajaki. Humory były wyśmienite, a trasa okazała się pełna niespodzianek. Poziom rzeki sprawił, że oprócz walki z nurtem i miejsc gdzie, rozpierając się wygodnie w kajaku można było podziwiać przyrodę, były też płytkie ukryte mielizny. Wymagały one od uczestników fantazji, opuszczania kajaków i przeprawiania się brodząc w wodzie.
W nagrodę za wytrwałość można było zwiedzić blisko 800-set letni cysterski klasztor Marienthal z monumentalnym dziedzińcem, pomnikiem Jana Pawła II i całą zabudową, na którą składa się między innymi tartak, młyn wodny, browar i winnica. Po spływie uczestnicy zostali przewiezieni do dysponującego nowoczesnym zapleczem ośrodka CRT Radomierzyce, gdzie przy grillu odbyła się dalsza część imprezy. Do dyspozycji dzieci był również dobrze wyposażony plac zabaw. Jesienny spływ, po letnim rajdzie rowerowym, był kolejną imprezą organizowaną przez Komisję Podzakładową NSZZ „Solidarność” Oddział we Wrocławiu dla wszystkich pracowników Oddziału Gaz-Systemu we Wrocławiu. Pogranicze i tereny Górnych Łużyc to miejsce pełne historii i wielu atrakcji turystycznych. Warto je odwiedzić i docenić jego piękno. Mamy nadzieje, że kolejne spotkania pozwolą Wam poznać piękno tego regionu.
Opinie uczestników: „Warto się integrować, warto organizować takie wyjazdy, warto razem spędzać czas i warto być w Solidarności”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.