Szanowni Państwo,
W załączeniu przedstawiamy warunki umowy grupowego ubezpieczenia na życie dostępnej w czterech wariantach cenowych.
Kto może przystąpić do umowy grupowego ubezpieczenia na życie?
Oferta grupowego ubezpieczenia na życie skierowana jest do pracowników, którzy rozwiązują stosunek pracy i przechodzą na emeryturę lub rentę oraz ich współmałżonków/partnerów i ich dorosłych dzieci. Umowa dla każdej z tych osób trwa do ukończenia przez nie 75 roku życia (na chwilę obecną obowiązuje limit 10% osób ze wszystkich ubezpieczonych, które przekroczyły 69 rok życia, a nie ukończyły 75 roku życia), lecz nie dłużej niż do dnia rocznicy polisy, która przypada 31 grudnia każdego roku. Po zakończeniu umowy możliwa jest dalsza kontynuacja ubezpieczenia, lecz w mniejszym zakresie – w tym celu należy się skontaktować z Panią Aleksandrą Kasperek pod numerem telefonu 601 216 795.
Przykład:
Osoba, która przystąpiła do nowej umowy grupowego ubezpieczenia na życie 1 lutego 2024 roku, a w dniu 15 marca 2023 roku kończy 75 lat będzie objęta ochroną ubezpieczeniową do 31 grudnia 2024 roku.
W jaki sposób przystąpić do nowej umowy ubezpieczenia?
Każda osoba, która wyrazi chęć przystąpienia do umowy ubezpieczenia zobligowana będzie do:
- Przesłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujących informacji:
- imię i nazwisko,
- adres zamieszkania,
- numer telefonu,
- numer PESEL,
- miejsce urodzenia,
- nazwa przedsiębiorstwa, gdzie do dnia przejścia na rentę/emeryturę świadczona była praca,
- datę, od której ma się zacząć ochrona ubezpieczeniowa,
- adres e-mail, inny dla każdej osoby, jeśli do ubezpieczenia przystępuje więcej niż jedna osoba wskazana w przesłanym mailu.
- Założenia konta na portalu „mojePZU” (https://moje.pzu.pl/cas/login), za pośrednictwem którego będzie musiała wypełnić elektroniczną deklarację, wybierając odpowiedni dla siebie wariant ubezpieczenia. Każda osoba zakłada odrębne konto na portalu. W przypadku problemów z założeniem konta lub logowaniem proszę zwrócić się o pomoc za pośrednictwem infolinii 801 102 007.
W jaki sposób opłacać składkę ?
Składa płatna jest do 20 dnia każdego miesiąca za miesiąc następny (płatność z „góry”, np. składka za luty musi zostać opłacona najpóźniej do 20 stycznia, itd.). Każda osoba ubezpieczona opłaca składkę indywidualnie za siebie. Nie należy jednym przelewem opłacać składki za dwie lub więcej osób!
Składkę opłacamy z zastosowaniem następujących zasad:
- W tytule przelewu wpisujemy tylko i wyłącznie 11 cyfr numeru PESEL (bez żadnych dodatkowych znaków i słów).
- Jako odbiorcę wpisujemy „PZU”.
- Numer rachunku bankowego, na który wpłacamy składkę:
28 1090 1375 0000 0001 5243 0201
Przykład:
W jaki sposób wypełnić deklarację przystąpienia do umowy ?
Instrukcja wypełnienia deklaracji przystąpienia do umowy ubezpieczenia zamieszczona została w załączonym pliku „Instrukcja wypełniania deklaracji”.
Uwaga !
- W polu „Forma zatrudniania” wybieramy „Inna”.
- W polu „Stosunek pracy” wpisujemy „Członek związku”.
- W polu „Data zatrudnienia” wpisujemy bieżącą datę, w której wypełniamy deklarację.
Okresy karencyjne.
Osoby, które kontynuują ubezpieczenie i w zakresie swojej umowy miały świadczenia, dla których obowiązywały okresy karencyjne, a których okres już minął, nie będą objęte w ramach tych świadczeń okresem karencyjnym, chyba, że ich okres jeszcze nie minął, wówczas okres ten będzie zaliczony na jego poczet i kontynuowany. Natomiast osoby, które dopiero przystępują do umowy ubezpieczenia lub w zakresie dotychczasowych świadczeń nie miały tych świadczeń, dla których obowiązują okresy karencyjne, będą objęte w ramach tych świadczeń okresem karencyjnym, których długość jest zależna od jego rodzaju.
Uwaga !
Okresy karencyjne nie obowiązują w przypadku zajścia zdarzenia wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Długość okresów karencyjnych:
- Zgony (bez względu na przyczynę) – 6 miesięcy.
- Urodzenie dziecka – 9 miesięcy.
- Leczenie szpitalne – 30 dni.
- Ciężkie choroby – 90 dni.
- Ciężkie choroby współmałżonka(i)/partnera(ki) – 180 dni.
- Operacje chirurgiczne – 180 dni.
Załączniki:
- mojePZU – instrukcja wypełniania deklaracji
- Warunki ubezpieczenia wariant I i II
- Warunki ubezpieczenia wariant III i IV
- OWU – warunki ogólne ubezpieczenia (spakowane w pliku zip)
- OWU – katalog operacji chirugicznych
W razie pytań, wątpliwości służę pomocą pod nr telefonu 575 40 99 40 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.